Ook Eerste Kamer steunt inzet coronapas in niet-essentiële winkels
Bijgewerkt op: 6 december 2021

De Eerste Kamer steunt de mogelijkheid om het coronatoegangsbewijs in te kunnen zetten voor toegang van niet-essentiële winkels. Klanten van bijvoorbeeld kleding- en meubelwinkels zouden dan hun QR-code moeten laten zien voordat ze naar binnen mogen. Eerder ging de Tweede Kamer al akkoord met het wetsvoorstel.
Het wetsvoorstel maakt het mogelijk om om de coronapas in de toekomst in deze sector te verplichten. Ook bij niet-essentiële dienstverlening, zoals kappers en pretparken, mag het coronatoegangsbewijs dan ingezet worden. Het is nog niet duidelijk wanneer de uitbreiding van het coronatoegangsbewijs ingaat. Het demissionaire kabinet zal hiervoor nog een zogeheten ministeriële regeling voorleggen aan beide Kamers.
De branchevertegenwoordigers INretail, de Raad Nederlandse Detailhandel (RND), Vakcentrum en de Nationale Winkelraad zijn fel tegen de invoering van een coronapas. Half november hebben zij dit expliciet gemeld in een brief aan de Tweede Kamer en aan het Veiligheidsberaad. Vanwege personeelstekort en discussies die gaan ontstaan aan de winkeldeur, is het coronatoegangsbewijs volgens hen onwerkbaar en niet handhaafbaar bij de winkelingang.
Onderwerpen
Deel dit nieuwsartikel
Recente artikelen over dit onderwerp
-
Nieuwe rapportageverplichtingen vernietiging onverkochte consumentengoederen
Gepubliceerd op 27 maart 2025KennisartikelVanaf zomer 2025 moeten grote bedrijven rapporteren over vernietigde onverkochte goederen; dit wordt later uitgebreid naar middelgrote bedrijven.
-
Ontwikkelingen omtrent Buy Now Pay Later
Gepubliceerd op 20 maart 2025KennisartikelBuy Now Pay Later (BNPL), ook wel achteraf betalen, staat vol in de aandacht van de media, politici en het publieke debat. In dit artikel lees je wat de laatste ontwikkelingen op dit onderwerp zijn.
-
Terugblik op rondetafelgesprek: samen werken aan minder regeldruk en eerlijke concurrentie
Gepubliceerd op 17 maart 2025Mkb-ondernemers bespraken in Den Haag met Kamerleden oneerlijke concurrentie en regeldruk. Thuiswinkel.org pleit voor eenvoudige regelgeving en strengere handhaving.
-
Wettelijke eisen voor elektronica, lampen en batterijen in België en Duitsland
Gepubliceerd op 12 maart 2025KennisartikelIn dit artikel lees je voor de onderstaande landen hoe je aan de wetgeving voor elektr(on)ische apparaten, lampen en batterijen kunt voldoen.